пʼятниця, 29 березня 2013 р.

Десять заповідей молодим дівчатам, Василь Гулак

Василь Гулак - дуже плідно працював у Києві десь сто років тому. Інформації про нього мало. Відомо, що Василь Гулак був автором більш ніж 350 поштових листівок, але ніяких певних відомостей про нього немає. Ні про його освіту, ні про життя, ні навіть чи це його спражнє ім’я


10 Заповiдей нежонатим Василь Гулак


Десять заповідей молодим дівчатам. Та ще трiшки

Василь Гулак
формат А4 Передруковане видання 1918 року.

http://storinka-m.kiev.ua/section_14.php?u_id=233

На превеликий жаль в історії українського мистецтва початку і середини минулого століття і досі є купа невідомих фактів. Українські митці зазнавали не тільки публічних принижень, фізичних розправ, а і інтелектульного забуття.
Наразі мова йде про В. Гулака, художника-любителя, автора більш ніж 350 поштових листівок.
Ніяких певних відомостей про нього немає. Ні про його освіту, ні про життя, ні навіть чи це його спражнє ім"я. Причину цього, мабуть, не треба пояснювати - за радянських часів всі згадки про українських митців старанно підчищались. Відомо те, що про його творчість схвально відгукувалися мистецвознавці. Усі його роботи відображали цікаву культуру, побут та багатсво мови українців. Гулак співпрацював з такими київськими періодичними виданнями:" Київське життя", "Київська думка", журнал сатири " Цвях". Ідеологічно художник підтримував демократичні ідеї. В період революції 1905-1906 рр створював малюнки, що критикували правлячий уряд. Та незважачи на це, Василь Гулак передовсім мав гумористичні роботи, такі зрозумілі простому люду.
Василь Гулак

Немає коментарів: